Biskupia górka

Biskupia Górka – Gdańsk

Tym razem zachęcam do krótkiej wycieczki po Biskupiej Górce w Gdańsku. Nie będzie to typowe zwiedzanie, ponieważ można to zrobić jadąc rowerem (pieszo oczywiście też można 🙂 ) . Chodziły słuchy, że Biskupia Górka ma przejść rewitalizację i faktycznie tak się dzieje ponieważ są już zauważalne pierwsze efekty prac. Łudzę się, że wszystko co piękne zostanie odrestaurowane i podkreślone, a znikną tylko elementy szpecące.

Kamienice, bruk, cegła i zapach historii

Nietypowo dodałam więcej zdjęć niż zazwyczaj, a to dlatego, że bardzo szybko zmienia się to miejsce. Oprócz starych uliczek, zabytkowych napisów i klimatycznych kamienic są tu także stare koszary i schronisko młodzieżowe (ma swoją burzliwą historię), w którym obecnie mieści się Laboratorium Kryminalistyczne (KWP w Gdańsku).

W każdym razie śpieszcie się by zobaczyć Biskupią Górkę w jej oryginalnej formie. Dla mnie to miejsce jest jak kapsuła czasu. Przekonajcie się czy dla Was również.

Jeden z odrestaurowanych napisów na kamienicy
Piękny, kwiatowy ogród.
Biskupia Górka – brukowana ulica
Jedna z piękniejszych kamienic
Ceglana, stara kamienica.
Moja ulubiona, bardzooo wąska kamienica
Kolejny napis na kamienicy, Tym razem w oryginalnej wersji.
Kolejna zachwycająca kamienica
Schody i klimatyczny dom z czerwonej cegły. Z nim też wiąże się pewna historia.

Jeden komentarz

  1. ewa
    6 stycznia 2021

    Moje klimaty.Zawsze gdy przechodzę obok starych kamienic ,np. w Gdyni lubię zatrzymywać się na chwilę,jeśli jest tablica….,i zawsze się zastanawiam,kto mógł tam mieszkać,pracować..itp

Brak możliwości komentowania.